Konferencja – Podmiotowość w polityce

 

DSC_3284

DSC_3226222

zbyszek1

DSC_3560

DSC_3340

DSC_3483

DSC_3633

DSC_3771

DSC_3089

We wtorek 27 października, konferencją pod tytułem: “Podmiotowośc w polityce” zainaugurował swą pracę Śląski Klub Teologii Politycznej. Pierwsze spotkanie Rocznika odbyło się w Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk Społecznych. W spotkaniu wzięli udział Jerzy Buzek, Piotr Dardziński, Ludwik Dorn oraz Andrzej Kiepas. Dyskusję prowadził Dariusz Karłowicz.

 

Mury uczelni wypełniło wielu gości spoza kręgów akademickich, tłumy obecne w Auli im. Kazimierza Popiołka miały możliwość wysłuchania stanowisk wypływających z różnych doświadczeń i areopagów życia publicznego.

kontakt z Śląskim Klubem Teologii Politycznej

Tomasz Kempski

tomasz.kempski@teologiapolityczna.pl

Advertisements

6 Responses to “Konferencja – Podmiotowość w polityce”

 1. bida i nędza z tymi komentami, nadrobię to z wieczora ,bo teraz nimom czasu, ale hold on ! odsiecz nadchodzi :)

 2. Kem-Pol super foty, pozdro mlody illg :)

 3. ok jestem , foty faktycznie są ok, ale jako bezpośredni świadek tych zdarzeń to napiszę parę zdań co się tam wydarzyło:
  1. Pomysł i organizacja – brawa dla Kempola juniora!!! good job – ściągnięcie samego Buzka już samo w sobie musiało być nie lada wysiłkiem, pewnie była to niezła lekcja cierpliwości i dyplomacji, przemówienie odwaliłeś płynnie, bez żadnej wpadki i cienia tremy – ok tyle pochlebstw starczy jak na jeden raz. Miejsce akcji – duża aula + liczne audytorium, to wszystko potwierdziło sens i celowość organizowania takich spotkań, temat na rzeczy, zaproszeni goście – to pierwsza liga, trudne to będzie do przebicia jeśli będą jeszcze jakieś podobne akcje
  2.Uczestnicy – prowadzący, bodajże Karłowicz dawał radę tzn. pasował do tej roli idealnie ,inni doktorowie (już nie wiem czy byli z filozofii czy politologii) też mówili sensownie. Mniej przygotowani byli politycy tzn. Dorn i Buzek. O ile ten pierwszy improwizował całkiem nieźle, o tyle prof. Buzek z całą do niego sympatią, jako mówca wypadł licho, pewnie dlatego ,że jest ścisłowcem ale jeszcze nie słyszałem polityka tej rangi mówiącego, że ” pod Grunwaldem w 1410 poganie pokonali chrześcijan” :)
  3.Mankamenty – brak możliwości zadawania pytań :( a miałem w pogotowiu dwa
  4.Funny and interesting situations – w rezultacie braku pktu. nr 3 byłem zmuszony na własną rękę pędzić za w/w politykami, żeby u samego źródła znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
  Niestety prof. Buzek jako członek partii rządzącej był otoczony wianuszkiem konformistycznych pochlebców, więc pozostał mi nie kto inny jak Pan Cierń!!! lub Pan Kolec jak kto woli. Tak, tak dorn (niem.) cierń,kolec,ostroga!
  a gdyby był Anglikiem to by było Thorn. Jest nawet taka amerykańsko-niemiecka piosenka:
  “every coooowboy has its thorn
  und jeder Kuhmann hat sein dorn ” pewnie Was to nie śmieszy, ale ja jeszcze teraz chichoczę hahaha!
  I muszę powiedzieć, że ku mojemu zdziwieniu okazał się bardzo miłym i interesującym rozmówcą, a na moje bardzo profesjonalne pytanie (którego niestety nie mogę zdradzić) odpowiedział znacznie ciekawiej niż bym się tego mógł spodziewać, zaznaczam że z jego byłą partią było mi zawsze nie po drodze, dlatego efekt był tym bardziej zaskakujący!!!!
  5.Reasumując – spotkanie udane i oby takich więcej!!!

 4. 1. powyzszy koment wystartuje chyba w konkursie na najdluzszy w historii bloga! gdybys jeszcze robil zdjecia podczas tej rozmowy z Thorn’em z miejsca oddałbym Ci łamy pod kolejnego outsourcowanego posta! :)

  2. bardzo szkoda ze nie mozesz zdradzic tego pytania, bo przyznam ze mnie to mocno zaintrygowalo!

  3. młody Kempol to firma juz znana – nie ma lipy z tym gosciem! niemiecka precyzja, ale i góralski temperament! brawo!

  4. chcialem byc, ale niestety nie dalem radki, wiec licze Tomaszu K. (Kempolu Juniorze), ze jeszcze jakies tego typu spotkania zorganizujesz.

  5. pozdro dla brata

 5. pat-o-logue Says:

  hola! jak juz pisalem pod postem postem zapowiadajacym: chetnie bym sie przeszedl. potwierdzam po materiale zdjeciowym i komentarzu eugena: tak chetnie bylbym poszedl, ze nie macie pojecia.
  jak czytam i slysze, rosnie wam nowy kempol – congrats! orga takiego przedsiewziecia incl. goscie to juz w CV cos! pozdro od brata

 6. pozdro Pat-y-czku :*

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: